Aasta juhendaja tiitli pälvis TÜ nooremteadur Rudolf Bichele

Haridus- ja Teadusministeerium tunnustas 14. oktoobril toimunud auhinnagalal „Eestimaa õpib ja tänab“ haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Tunnustust avaldati neljateistkümnes kategoorias.
Aasta juhendaja auhinna pälvis Tartu Ülikooli inimese bioloogia assistent ning bio- ja siirdemeditsiini nooremteadur Rudolf Bichele. Tunnustuse üle rõõmustas ka tema üliõpilane Hanna-Riia Allas, keda Bichele on juhendanud loodusteaduste olümpiaadideks valmistumisel. „Bichelel on juhendajana head õpetamisoskused ja hea huumorimeel,“ sõnas Allas.
Aasta Õpetaja 2018 nominantide seas oli ka TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kultuurhariduse osakonna koordinaator ja õppejõud Agda Grahv, kes kandideeris aasta õppejõu tiitlile. Tänavu läks see tunnustus siiski Tartu Tervishoiu Kõrgkooli.
Mailis Reps väljendas heameelt, et tänavu jõuti nii kaugele, et õpetajaid tunnustatakse nüüd ja edaspidi riiklike hariduspreemiatega. „Riigi juubelile vääriliselt anname täna siin saalis esmakordselt üle riiklikud hariduspreemiad parimatele õpetajatele ja haridustöötajatele, kes on valitud enam kui 1300 kandidaadi hulgast ja kes on kõik oma valdkonna tippspetsialistid, säravad, pühendunud ja võimekad inimesed. Tunnen teie üle uhkust ja mõtlen teie igapäevatööle nii tänuliku lapsevanemana kui ka ministrina,“ ütles ta.
Galat saab järelvaadata ETV kodulehelt.