Uus kõrgharidusmess tuleb inspireerivate kõnelejatega

Neljapäeval, 25. veebruaril tulevad esimest korda Tartu kõrgkoolid Tallinnasse, et üheskoos inspireerivate kõnelejate ja silmaringi avardavate töötubadega tutvustada tasuta messil „Õpi Tartus!“ Tartu kõrghariduse mitmekülgsust. Tuju hoiab päevajuht Jalmar Vabarna.

Messi „Õpi Tartus!“ projektijuht, Tartu ülikooli turundusspetsialist Karin Kustavus ütles, et uue messi eesmärk on murda välja praeguseks juba aastaid toimunud messide traditsioonilisest formaadist ning tutvustada gümnaasiumiõpilastele Tartus antavat kõrgharidust lõbusal ja harival viisil.

„Peame oluliseks keskenduda messil just Tartule, sest Tallinna ja Harjumaa potentsiaalsele sisseastujale võib kahte linna lahutav 180 km näida teinekord liiga suur, et tulla üheks päevaks tudengivarjuks või osaleda Tartu kõrgkoolide lahtiste uste päeval. Meie soov on pakkuda võrdseid võimalusi kõigile Tartu kõrgharidusest huvitatud noortele. Mõnikord tuleb selleks ise samm gümnaasiumilõpetajale lähemale astuda ning vahetu ülevaate ja kogemusega Tartu kõrgharidust ja tudengielu tutvustada,“ rääkis Kustavus.

Kustavuse sõnul katavad Tartu kõrgkoolide võimalused igat eluvaldkonda, nii et messilt leiab ideid edasiõppimiseks igaüks. Selleks on avatud 20 praktilist töötuba, kogu päeva vältel saab karjäärinõustajatelt küsida suuniseid eriala valikul, kohal on mitmed Eesti arvamusliidrid, kelle lühiloengud peegeldavad ühiskonnas noorele aktuaalseid teemasid, millega saab tegeleda ka kõrgkoolis, ning tudenginurgas saab kogeda tõelist Tartu tudengielu.

Inspiratsiooni jagavad teiste hulgas loomaarmastaja Aleksei Turovski, iduettevõtja Triin Kask, turundusguru Andres Kuusik, Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma, majandusteadlane Siim Kallas, digiguru Taavi Kotka, skulptor Anne Rudanovski ning kümnekordne Eesti meister sõudmises Jarek Mäestu.

Mess algab Tallinna lauluväljakul 25. veebruaril kell 10. Tutvu ajakavaga www.ut.ee/opitartus.

Messi korraldavad Tartu ülikool, Eesti maaülikool, Eesti lennuakadeemia, Tartu kõrgem kunstikool ja Tartu tervishoiu kõrgkool. Sündmust toetab Eesti Meedia.

Lisainfo: Karin Kustavus, messi „Õpi Tartus!“ projektijuht, Tartu ülikooli turundusspetsialist, tel 737 6271, 5621 1461, e-post karin.kustavus@ut.ee

Virge Tamme