Uudised

Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
1. jaanuaril algas Euroopa Komisjoni projekt POINT, mille raames uuritakse Covid-19 pikaajalist tervisemõju.
  • uudis
16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) innovaatikakogukondade pakutavaid võimalusi ja taotlusvoore tutvustav võrgustumis- ja infopäev.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • #kultuur
  • uudis
Eesti teadlaste tehtav töö aitab tuvastada valgujuppe, millega toimetada ravimeid muu maailma eest eriti kiivalt kaitstud inimajju.
  • meist mujal
Teaduse elutööpreemia laureaat, akadeemik ja immunoloogia professor Raivo Uibo ütles, et Eestis on hea meditsiin, kuid arstide hulgas on näha väsimuse märke. „Peame hoidma neid inimesi, kes on selle raske töö praktilises meditsiinis enda õlule võtnud.“
  • meist mujal
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
Vabariigi Valitsus kinnitas teaduspreemiate tänavused laureaadid.
  • meist mujal
Meditsiiniteaduste valdkonna aasta õppejõud on inimese anatoomia lektor Helen Žirnask
  • uudis
Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse moodustatud komisjon valis esitatud taotluste hulgast Tartu Ülikooli 2023. aasta õppejõud.
  • uudis
9. märtsil osales ligikaudu 100 igas vanuses külastajat Biomeedikumis toimunud Tartu teadusõhtul.
  • uudis
Valitsus kinnitas riigi teaduspreemiate tänavused laureaadid. 40 000 euro suuruse elutööpreemia saab Tartu ülikooli immunoloogia professor Raivo Uibo.
1. ja 2. veebruaril peetakse bio- ja siirdemeditsiini instituudi teaduspäevi
  • uudis
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
  • uudis
Riigi teaduspreemiate komisjon kinnitas ettepanekud tänavuste teaduspreemiate määramiseks.
Dekaan Margus Lemberi pöördumine
  • #ülikoolist
  • uudis
1. jaanuaril 2024 asub Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaanina ametisse professor Külli Kingo. Koos temaga alustavad valdkonnas tööd ka uued prodekaanid.
  • #juhtimine
  • uudis
Aasta viimasest infokirjast saab lugeda nii hiljutiste rahvusvaheliste kliimaläbirääkimiste kui ka Eestis toimuvate siirdeprotsesside ja teaduse keskkonnamõju vähendamise kohta.
  • uudis
12. detsembril autasustas ETAG 2023. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid.  Kaks peapreemiat läksid sel aastal Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli.